Várnak minden érdeklődőt április 14-én 18:00-tól a Reanimatio Házban, ahol a 2013-ban készült Adéle élete c. filmet vetítik Adele Exarchopoulos főszereplésével. A film kapcsán Kiss Noémi íróval lesz beszélgetés.
Az eseményhez csatlakozni lehet a Facebook-on:
https://www.facebook.com/events/358046604596467/
Adéle élete 1-2. fejezet
(francia filmdráma, 179 perc, 2013)
Az Adéle élete 1-2. fejezet két lány szerelméről szól, pikáns, explicit testiséggel fűszerezve. A 15 éves középiskolás Adéle tanár szeretne lenni, ám élete egyik pillanatról a másikra fenekestül felfordul, amikor találkozik Emmával, egy közeli főiskola kékhajú diáklányával.
Magyar feliratos előzetes:
https://youtu.be/h6SRXX1UF0Y
Kiss Noémi író, műfordító, kritikus:
1974-ben született Gödöllőn. A Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának Összehasonlító Irodalomtudományi Tanszékének tanára és a Balassi Bálint Intézet Hungarológiai Tanszékének tanára volt. 2003-ban jelent meg első esszékötete Tájgyakorlatok címmel a József Attila Kör és a Kijárat Kiadó gondozásában a JAK-füzetek sorozat 128. köteteként, illetve ugyanebben az évben látott napvilágot Paul Celanról szóló tanulmánykötete Határhelyzetek címmel az Anonymus Kiadó gondozásában. Első elbeszéléskötete 2006-ban látott napvilágot Trans címmel a Magvető Könyvkiadó gondozásában.
http://kissnoemi.hu/
A "Második nem" Filmklubról:
Az esztergomi Eurohíd Alapítvány által üzemeltetett Reanimatio Házban márciusban indult egy összesen hat alkalmas, tematikus filmklub. A vetítéssorozat hiánypótló szerepet tölt be Esztergom életében, mivel a városban hosszú évek óta nincs már mozi.
A "Második nem"-re keresztelt filmklub a közhasznúság jegyében aktuális, mindannyiunkat érintő társadalmi problémákra reflektál. Csupa mai, női sorsokat bemutató filmeket gyűjtöttek össze az ún. "art" filmek kategóriájában.Olyan műveket választottak, melyek hitelesen és igényesen mutatják be témájukat, és melyeket túl sokan nem ismernek.
A "Második nem" elnevezés Simone de Beauvoir azonos című esszékötetére utal, mely a társadalmi nemeket vizsgáló tudományág (gender studies) egyik alapvetésévé vált. Az írónő saját korával bezárólag elemzi a női szerepek kialakulását és változásait. A filmklub a 2000-es évektől veszi fel a fonalat ugyanebben a témában. Fontosnak tartják a női szerepköröket naprakészen, sokoldalúan, szélsőségektől mentesen, és folyamatként bemutatni, hogy valamilyen átalakulásban és fejlődésben lévő helyzetként váljon láthatóvá a közönség előtt.
A vetítéseket megelőzően rövid beszélgetéseket és előadásokat hallgathatnak meg a nézők a konkrét filmmel vagy általánosságban a választott témával kapcsolatban. A felkért előadók között szociológus, pszichológus, filmkritikus és író is van.
Belépő: 400 Ft
A rendezvénysorozatot az NKA támogatja.