Bár a szem a lélek tükre, de már egy ember hangjából, hangszínéből is lehet arra következtetni milyen az egyénisége, személyisége, stílusa valakinek. Egy hanggal sok mindent ki lehet fejezni és sok mindent rejthet magában. A következő beszélgetésből megtudhatják, vajon mit rejt Argyelán Kriszta rádiós, televíziós műsorvezető hangja.

Fotó: Tausz Irina
- Rádiózol, televíziós műsort is vezettél, decemberben pedig elindítottad egészség-életmód blogodat Krisztázó címmel.
A Krisztázó egy nagyon friss dolog, 2015. december 1-én debütált. Egy ismerősömnek, barátomnak az ötlete adta az alapgondolatot, de az ő fejében egy üzleti tervként fogalmazódott meg ez a blog. Én mindig is úgy gondoltam, hogy azokhoz képest, akik írással foglalkoznak, nem írok elég jól. A beszéd mindig jobban ment, mint az írás. Ezért is hessegettem el azt, hogy én esetleg újságíró legyek, cikkeket írjak. Ennek ellenére, mivel az ötlet nagyon megtetszett, elkezdtem nyáron a blogon dolgozni, hogy minél hamarabb legyen belőle valami. Az ötletgazda barátom időközben másfelé vette az útját, és így nagy örömömre teljesen egyedül alakítottam ki az egészet.
- Ha valaki rákattint a Krisztázóra, akkor a főoldalon mindjárt négy rovat fogadja, melyek segítenek abban, hogy a hölgyek életkoruknak és élethelyzetüknek megfelelően kapjanak választ a bennük felmerülő kérdésekre. Milyen munka előz meg egy-egy bejegyzést?
Az első három blogbejegyzésemet nagyjából két és fél hónapig írtam. Ebből is látszik, hogy nagyon tudatosan készül mindegyik poszt, persze ma már nem rágódom ennyit egy bejegyzésen. Megvan egy célcsoport, meghatároztam előre egy célt, hogy honnét hova szeretnék eljutni, hogy én ezzel mit szeretnék, és ennek mentén dolgozom. Természetesen nem egyedül, többen is segítik a munkámat.

Fotó: Tausz Irina
- A bejegyzéseid abszolút személyesek, és sok esetben érzékelhető rajtuk a segítő szándék. A saját példáidon keresztül egyfajta segítségnyújtás a posztok célja?
Mindenképpen az volt a cél, hogy azoknak a nőknek szóljon, akik valamilyen szinten változtatni szeretnének az életükön, vagy elégedetlenek, akár a külalakjukkal, akár az életmódjukkal, vagy önbizalom hiányosak, vagy esetleg a párkapcsolatuk nem olyan, amilyennek szeretnék. Azokhoz szerettem volna szólni ezzel a Krisztázó Lélekbalzsam oldallal, akik megértek és készek arra, hogy befogadják és elfogadják a segítséget.
- Mennyire interaktív a Krisztázó?
Nyilván eléggé gyerekcipőben jár még, hogy hogyan tudjuk összehozni ezt a csapatot, és hogyan találom meg a hangot a célcsoportommal, hogy valóban kommunikáljunk egymással. Még most indult csak be a kommentelgetés, hogy reagálnak egy-egy írásra, tanácsot kérnek. Érdekes, hogy privátban gyakoribb, hogy megkeresnek, hiszen itt rajtam kívül más nem látja a bejegyzésüket. Tervezem azt is, hogy tavasszal személyes találkozókat is szervezek azoknak, akik a közelben élnek és van kedvük egy kávé mellett megbeszélni az aktuális problémákat. Ilyen eseményeket is szeretnék a bloghoz kötni. Sok tervem van arra, hogy ebben az évben hová szeretném fejleszteni, milyen irányokba szeretnék haladni a Krisztázóval.

Fotó: Tausz Irina
- Egyértelmű volt, hogy tulajdonképpen a neved adod a blognak?
Ezt a nevet a férjem találta ki nekem, aki egyébként kreatív szövegíróként is dolgozott. Nyolc éve a Danubius Rádióban szerettem volna, hogy legyen ez a műsorom neve. Akkor visszadobták, hogy nem lehet, mert mindegyik műsornak a Danubius szerepelt a címe előtt és ebbe a sorba pedig nem illett bele a Krisztázó. Már nagyon régóta bennem motoszkált, hogy valamire kellene ezt használnom, és most jött el a remek alkalom. Meg kellett várnia a névnek ezt a nyolc évet, hogy a mögöttes tartalom hozzá szülessen és kapcsolódjon.
- Jelenleg a Class FM csapatát erősíted, műsort vezetsz. Mit szólt hozzá a rádió, hogy blogolni kezdtél?
Örültek neki és abszolút támogatták az ötletemet, már csak azért is, mert már tavaly tavasszal szerették volna, ha a rádió műsorvezetői kicsit aktívabban jelen lennének a közösségi médiában is. Ezért kértek mindenkit, hogy találjon ki valamit, valami hozzá passzolót. Így alakult ki Rákóczi Ferinek a gasztro facebook oldala, ahol saját recepteket oszt meg, Garami Gábor Class Utas névre hallgató rovata, ahol egy autóban interjúkat készít zenészekkel. Nagyon megörültem, mert nekem már megvolt a Krisztázó, folytak a munkálatok és gyakorlatilag arra vártunk, hogy mikor érzem én azt, hogy tökéletesen elkészültem az első három bejegyzéssel.
- Az írásaid is és a rádióműsorod is az egészséges életmódról és a tudatosságról szól. Mindig is fontos volt számodra az egészséges életmód, vagy volt egy olyan életesemény melynek hatására lett jelentős számodra?
Nyilván huszonévesen annyira az embert még nem érdekli az egészséges életmód. Persze eljártunk sportolni, meg azt ettük, amire pénzünk volt, de ebben nem sok tudatosság volt. Aztán amikor a Sláger Rádióhoz kerültem, úgy alakult, hogy Bolla Zsolt programigazgató megkért, vezessem a Hétvégi Életmódmagazint, mivel a kolléganő babát várt. Akkor gyakorlatilag már volt egy kidolgozott tematikája a műsornak, amihez nyilván nem kellett annyira ragaszkodni, így változtattam is rajta. Hat évig csináltam, és ezalatt az idő alatt folyamatosan változott a rovatok összetétele és az arányok. Így alakult, hogy mivel napi szinten az egészséges életmóddal foglalkoztam, beletanultam, rengeteg interjút csináltam ebben a témában. Ez az Életmódmagazin hozta a televíziós műsorvezetés lehetőségét is. Volt már ezen a területen nevem és úgy kerestek meg engem, hogy kifejezetten ilyen jellegű magazint vezessek a tévében. Az Egészségkalauz aztán több csatornán is futott, mivel külső gyártású produkció volt.
- Az írásaid és a műsoraid is a nőkhöz szólnak. Mi a tapasztalatod, mennyire nyitottak a nők az egészséges életmódra?
Az a tapasztalatom, hogy akkor, amikor anyuka lesz valaki, vagy vágyik arra, hogy anyuka lehessen, kezdődik el ez a fajta tudatosság. Valószínű, hogy a harmincadik születésnaphoz is köthető ez, hiszen mostanában ekkorra érik meg a vágy arra, hogy gyereket szeretnének a nők, vagy már van gyerek és felelősségtudat is. A másik meg, hogy annyi helyről halljuk, hogy ez milyen fontos, hogy talán mostanra már kialakult egy olyan réteg, akinek lényeges az életében nem csak az egészséges életmód, de a környezettudatosság is.

Fotó: Tausz Irina
- Az évek során felmerült már benned az, hogy esetleg ezen a vonalon tovább tanulj?
Én az élethosszig tartó tanulás híve vagyok, nekem most már van három diplomám – magyar, pedagógia és jog. Aztán elkezdtem a logopédiát az ELTE Gyógypedagógiai Karán, amit félig megcsináltam, de akkor volt pici a gyermekem, Marci, így halasztanom kellett. Mikor vissza akartam menni tanulni, átalakították az egész oktatási rendszert és nem tudtam hol becsatlakozni.
- Blogodat, a Krisztázót egyfajta Lélekbalzsamnak is szánod, melyben a legfontosabb az őszinte és tudatos segítségnyújtás. Mit gondolsz, miért nem tudnak az emberek egymással igazán őszinték lenni?
Mert ahhoz baromi nagy bátorság kell, hogy kiadd magad, hogy kiadd a gyengeségeidet. Nyilván mindenki kialakít magában egy képet arról, milyen is szeretne lenni és azt próbálja a világ számára mutatni, miközben tele van szorongással, félelemmel, kérdőjelekkel, bizonytalansággal. És ez az, amit nem biztos, hogy szeretne láttatni, mivel sokan vissza is élhetnek ezzel. Ehhez kell a bátorság.
- Az ember pályája elején tele van kérdőjelekkel azzal kapcsolatban, milyen lesz, hogy lesz, mit kell ahhoz csinálni, hogy a maximumot tudja nyújtani munkájában. Eljuthat valaki oda, hogy ezek a kérdőjelek egyszer csak eltűnnek?
El lehet jutni, csak nem érdemes. Úgy már nem volna értelme annak, amit csinálok. Ha már nem lennének bennem kérdőjelek, meg görcsök. Úgyhogy én nem szeretnék ilyen helyzetbe eljutni.
Így végezetül csak azt tudom mondani, hogy sok kérdőjelet és sok görcsöt kívánok…
Pifkó Szera