2015. május 9-én, az ausztriai Sankt Pöltenben a „Mesterművek az esztergomi Keresztény Múzeumból” címmel nyílik tárlat, amely elsőként mutatja be külföldön önálló kiállítás formájában az egyházi gyűjtemény anyagát.
E nagyszabású kiállításra a múzeum több műtárgyat is kölcsön adott. Az állandó kiállításban keletkezett hiányokat most a raktári anyagunkkal egészítettük ki. Október végéig többek között megtekinthető az 1495-re datált garamszentbenedeki Kálvária-oltár „Ecce Homo” és a „Keresztvitel” képei, Tiburzio Passarotti családjával együtt megfestett önarcképe, egy XVII. században készült „Páncélos férfi” portréja, melyet nápolyi festő készített, egy 1500 körül Észak-Németalföldön készült „Jézus születése” fatábla, és Markó Károly fiának, Markó Ferencnek két tájképe.
Idén, a nemrégiben elhunyt Solti Gizella, Kossuth-díjas iparművésznő egyik munkájával gazdagodott múzeumunk. A „Nem golyóálló palást” című munkája az NKA támogatásával került a Keresztény Múzeumba.
Több időszaki kiállításon is szerepeltek a Keresztény Múzeum műtárgyai külföldön és hazánkban egyaránt. Újra láthatók az állandó kiállításon az Aranyosmaróti mester Három királyok imádása, Hans Memling Fájdalmas Krisztust ábrázoló kisméretű képe, és Gerrit Calesz. Bleker A mór megkeresztelése című festménye.
Ez év májusban a Keresztény Múzeum ismét múzeumpedagógiai foglalkozásokkal is várja az érdeklődőket a pünkösdi időszakban. A fiatalok e foglalkozásokon játékos formában ismerkedhetnek meg az Egyház születésének mozzanataival és annak ábrázolásaival.